Wszystko zależy od tego w jakim kontekście użyto słów dwujęzyczna szkoła podstawowa. Prawo oświatowe reguluje dokładnie problematykę szkoły z odziałem lub oddziałami dwujęzycznymi.

Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe od roku szkolnego 2017/18 można tworzyć oddziały dwujęzyczne w szkole podstawowej. Wcześniej szkoły podstawowe nie miały takiej możliwości.

Przez oddział dwujęzyczny należy rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęć obejmujących język polski, część historii dotyczącą historii Polski i część geografii dotyczącą geografii Polski, w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zaję Dwujęzyczna szkoła podstawowa prawda, czy chwyt marketingowy?ć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii odnoszącą się do geografii ogólnej, część historii odnoszącą się do historii powszechnej lub matematykę. Oddziały dwujęzyczne mogą być tworzone od klasy VII szkoły podstawowej. Oznacza to, że zajęcia w dwóch językach mogą odbywać się tylko w klasie VII i VIII.