• Klasa dwujęzyczna
   Klasa dwujęzyczna

   Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe od roku szkolnego 2017/18 można tworzyć oddziały dwujęzyczne w szkole podstawowej. Wcześniej szkoły podstawowe nie miały takiej możliwości

  • drugi
   drugi

   asdfasfabwkjlbflwhbfwkjlbfwjlkbf

  • trzeci

  Dieta last minute

  Najprostszymi sposobami stosowanymi przez uczniów i studentów są napoje energetyzujące i kawa. Ponadto w sytuacjach stresowych sięga się po słodycze. O ile zbawienna może być czekolada, która uzupełnia wypłukany przez kawę magnez, to przed zjedzeniem kolejnego ciastka należy się chwilę zastanowić. Zawarty w nich cukier utrudnia naukę.
  W okresie przeciążenia mózgu nauką powinno się zwrócić większą uwagę na dietę. Nieoceniona jest marchew, która pomaga przyswajać wiedzę. Koncentrację wspomogą banany, a pamięć cytrusy bogate w witaminę C. Truskawki natomiast przydadzą się do opanowania stresu.
  Kawę i chemiczne dopalacze można zastąpić filiżanką pysznej herbaty. Pu-erh z dodatkiem liści miłorzębu dwuklapowego poprawia pamięć i koncentrację. Natomiast herbata Mate Zielona zawierająca kofeinę doskonale pobudza i redukuje stres. Nie należy jednak przesadzać – Mate Zieloną powinno się pić rano, w ograniczonych ilościach.
  Czasami jednak sama zmiana nawyków żywieniowych nie wystarczy i trzeba sięgnąć po bardziej radykalne środki. Takie jak inne metody nauki.

  Na koniec przypominamy stare łacińskie przysłowie: "Pełny brzuch niechętnie studiuje"

  © 2017 edukacja.info.pl. All Rights Reserved.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by AgeThemes