• Klasa dwujęzyczna
   Klasa dwujęzyczna

   Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe od roku szkolnego 2017/18 można tworzyć oddziały dwujęzyczne w szkole podstawowej. Wcześniej szkoły podstawowe nie miały takiej możliwości

  • drugi
   drugi

   asdfasfabwkjlbflwhbfwkjlbfwjlkbf

  • trzeci

  Dość częstym problemem z jakim spotykamy się w szkołach niepublicznych jest dostęp do informacji np. wysokość czesnego, wyniki egzaminów, itp. Pomocne w takiej sytuacji może okazać się powołanie się na ustawowy obowiązek udzielania informacji publicznej - ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.).

  Najprostszymi sposobami stosowanymi przez uczniów i studentów są napoje energetyzujące i kawa. Ponadto w sytuacjach stresowych sięga się po słodycze. O ile zbawienna może być czekolada, która uzupełnia wypłukany przez kawę magnez, to przed zjedzeniem kolejnego ciastka należy się chwilę zastanowić. Zawarty w nich cukier utrudnia naukę.
  W okresie przeciążenia mózgu nauką powinno się zwrócić większą uwagę na dietę. Nieoceniona jest marchew, która pomaga przyswajać wiedzę. Koncentrację wspomogą banany, a pamięć cytrusy bogate w witaminę C. Truskawki natomiast przydadzą się do opanowania stresu.
  Kawę i chemiczne dopalacze można zastąpić filiżanką pysznej herbaty. Pu-erh z dodatkiem liści miłorzębu dwuklapowego poprawia pamięć i koncentrację. Natomiast herbata Mate Zielona zawierająca kofeinę doskonale pobudza i redukuje stres. Nie należy jednak przesadzać – Mate Zieloną powinno się pić rano, w ograniczonych ilościach.
  Czasami jednak sama zmiana nawyków żywieniowych nie wystarczy i trzeba sięgnąć po bardziej radykalne środki. Takie jak inne metody nauki.

  Na koniec przypominamy stare łacińskie przysłowie: "Pełny brzuch niechętnie studiuje"

  Nasza historia to już 20 lat. Pierwszy portal edukacyjny prowadzony przez naszą firmę zaczął działać jako jedyny serwis edukacyjny w Małopolsce w 1998 roku. Łączył on w unikalny sposób informacyjne dotyczące edukacji, kultury i gospodarki. Obecny portal jest zbiorem naszych doświadczeń i prowadzonych wcześniej projektów. W 2005 roku prowadzony przez nas portal edukacja.net.pl otrzymał nazwę edukacja.info.pl. Obecnie nasz portal koncertuje się na problematyce edukacji w województwie Małopolskim.

  © 2017 edukacja.info.pl. All Rights Reserved.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla! templates by AgeThemes